ONCE

description

Osiem najbardziej prestiżowych amerykańskich nagród teatralnych Tony, nagroda Grammy za najlepszą płytę musicalową i Oscar w kategorii Najlepsza Piosenka Oryginalna za utwór „Falling Slowly”!

„Once” to amerykański musical z roku 2011 stworzony na podstawie filmu Johna Carneya z roku 2007 pod tym samym tytułem. Przedstawienie odniosło ogromny sukces zarówno w USA jak i w innych krajach – zostało nagrodzone m.in. ośmioma najbardziej prestiżowymi amerykańskimi nagrodami teatralnymi Tony (w tym za najlepszy musical i najlepsze libretto), a także nagrodą Grammy za najlepszą płytę musicalową. Napisana do filmu piosenka „Falling Slowly” (w polskim przekładzie „Krok za krokiem”) otrzymała w roku 2008 Oscara w kategorii Najlepsza Piosenka Oryginalna (Best Original Song).

Miejscem akcji przedstawienia jest Dublin, a główną osią fabularną – relacja, która rodzi się pomiędzy Dziewczyną (imigrantką z Europy Wschodniej) i Facetem (utalentowanym muzycznie Irlandczykiem). Siłą spektaklu jest niezwykle wciągająca, momentami wręcz hipnotyzująca muzyka i mądre teksty piosenek. uzupełnione dowcipnymi, ale zarazem refleksyjnymi dialogi, które momentami doprawione są nutą goryczy i rozczarowaniem. Niezwykłego charakteru nadaje temu tytułowi fakt, że wszyscy występujący na scenie aktorzy spełniają jednocześnie funkcję orkiestry. Jest to rzecz rzadko spotykana w musicalach, a zarazem ogromne wyzwanie artystyczne dla realizatorów i obsady spektaklu, wymagające od artystów nie tylko przygotowania aktorskiego i wokalnego, ale także instrumentalnego. Jednak dzięki temu zabiegowi piosenki są doskonale zintegrowane z akcją przedstawienia.

Premiera musicalu „Once” na NOVEJ Scenie Teatru Muzycznego ROMA odbyła się 12 maja 2018 roku. 

Once to opowieść, która staje się ważnym elementem czyjejś emocjonalnej biografii. Wiąże się na trwałe z jakimś życiowym momentem. Staje się prywatną narracją naszego intymnego życia.
Współczesny Dublin i dwoje samotnych. On jest ulicznym muzykiem, ona jest czeską emigrantką i samotną matką. Oboje są na życiowym zakręcie, i oboje mają wspólną pasję jaką jest muzyka. A sceną może być dla nich wszystko - ulica, studio nagraniowe, sklep. Ta czuła, ale pozbawiona czułostkowości, opowieść poprawi Wam nastrój na resztę dnia. (Michał Burszta - Filmweb.pl)


„ONCE”
Libretto: ENDA WALSH
Muzyka i teksty piosenek: GLEN HANSARD & MARKÉTA IRGLOVÁ
Na podstawie filmu według scenariusza i w reżyserii JOHNA CARNEYA
Musical „Once” wystawiany jest na podstawie porozumienia z Music Theatre International (Europe) Limited.

W rolach głównych w kwietniowym poznańskim spektaklu wystąpią: Marta Masza Wągrocka i Mariusz Totoszko.

tickets

buy ticket
from: 75 to: 220 pln

location

Sala Ziemi / MTP ( 12.04.2019 ) Poznań, ul. Śniadeckich

contact

e-mail: sprzedaz@tixer.pl
tel: 61 679 27 27

1
select date
2
select seat
Sala Ziemi / MTP ( 12-04 ) Poznań, ul. Śniadeckich
VIP: 220 pln
GOLD: 150 pln
SILVER: 130 pln
ANTRESOLA: 75 pln
selected: 0
3
summary

choose your tickets on ONCE

amount:
0
PLN

data and payment method
Wprowadź kod dostępu /
Enter the entry code


    Dla wybranych elementów zamówienia nie posiadamy adekwatnej formy dostawy. Prosimy zmodyfikować swoje zamówienie.